گره سبزه سيزده

گره سبزه سيزده

سيزدهم  نوروز در ميان ايرانيان جايگاه ويژه ي دارد و عده اي نحسي اين روز را با عدد سيزده مقارن ميخوانند و داستانهاي زيادي از نسل کشي ايرانيان توسط يهود  و جشن پوريم ،داستان استر و مردخاي نقل زبان ها ست  که  بحثي مفصل دارد در هزار توي  تاريخ اين سرزمين.
اما نوروز امسال سيزدهم فروردين خبري در فضاي رسانه اي و سياسي کشور پيچيد که شايد بتواند نحسي اين روز را به شادي تبديل کند .خبري از توافق تيم مذاکره کننده هسته اي کشورمان با سران کشورهاي امريکا و اروپايي(1+5) 
چه  ميدانيد شايد وزير امور خارجه  در لوزان سويس سبزه اي گره زده تا بخت گره خورده ي مذاکرات باز شود و روزي ماندگار در تاريخ ايران ورق بخورد.
اما حال که بيشتر جويا ميشويم سوالات و ابهامات  زيادي ذهن ما را آشفته ساخته و فضا را غبار آلود ميکنند.اخباري که خواه نا خواه به هر ايراني ميهن دوست و غيرتمندي دلهره و نگراني  ميدهد و لبخند شادماني را از لبانش مي ربايد. سوالاتي که هريک خود چندين شاخه و برگ جداگانه اي در ذهن مخاطب مي افزايد. از آنجا که متاسفانه کما في السابق هيات مذاکره کننده متن تواقنامه را منتشر نکرده، اما مي توان از طريق اظهار نظرهاي هيئت هاي  ايراني و طرف هاي مقابل و همچنين متن منتشر شده از سوي آمريکايي ها و برداشت هاي که توسط جرايد و مطبوعات هر يک بي محابا بر ورطه نقد و ترازوي سنجش قرار مي گيرند و اذهان ملت را مشوش مي نمايند . اما در اين بين ملت هميشه در صحنه و انقلابي  ايران اسلامي بيش از پيش دل نگران است از اخبارهاي که رواج يافته است تا نکند دستاوردهاي يک دهه تلاش و مجاهدت جوانان غيور ايران زمين مصادره شود. حال وظيفه خطيري  بر عهده ملت و دولت است تا در سالي که بفرموده مقام معظم رهبري سال  همدلي و همزباني  ناميده شد مصداق عملي  اين شعار باشند تا هيچ فرد سود جوء و معاند نظام نتواند بين دولت و ملت رخنه و نفاق ايجاد کند.چرا که به فرموده معمار کبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) :« رمز پيروزي شما وحدت کلمه است».
امروز ايران در منطقه پرچمدار مبارزه با امپرياليسم و استکبار ستيزي است.انقلاب هاي رنگين در کشور هاي منطقه و روي کار آمدن دولت هاي حزبي و جناحي و مطرود شدن ديکتاتورهاي تاريخ گذشته، سندي بر اين مدعاست.
شايسته است تا نمايندگان ملت در مجلس شوراي اسلامي به جهت  دفع هرگونه ابهام و ترديد منافات مفاد توافق نامه  و صيانت از حقوق ملت با تشکيل کميته هاي تخصصي اقدام به بررسي و مطالعه مفاد توافق نامه نموده تا خدايي ناکرده  حقوقي از منافع ملت تضييع نگردد.
 در اينجا ذکر  چند نکته ياداوري مي شود:
1.آمريکايي‌ها مي‌خواهند از طريق مذاکرات در ايران نفوذ کرده و ايران را مجبور به تغيير رفتار کنند که مذاکره‌کنندگان بايد بدانند در توافقات راه براي اهداف آمريکا هموار نشود زيرا آمريکايي‌ها جناح‌هاي داخلي ايران را در نظر ندارند و به طورکلي ايران را براي خود مشکل‌ساز مي‌دانند بنابراين ما نيز بايد بحث‌هاي داخلي را در اين مساله کنار بگذاريم.
2. مذاکرات به مسائلي نظير نفوذ ايران در منطقه، يمن، عراق، صنايع موشکي مرتبط نشود، هيچ کس حق ندارد اين مساله را مطرح کند که اگر نتيجه مذاکرات به انتخابات مجلس ربط دارد، اين مسائل داخلي ماست و طرح اين مسائل خيانت به مردم، رهبري و نظام است.
3. براساس بيانيه لوزان درصد بالايي از توان هسته اي  اصلي کشور تعطيل شده يا تغيير کاربري داده مي‌شوند بنابراين يکي ديگر از خطوط قرمز ما نيز اين است که براي لغو تحريم‌ها در همان روز اول توافق اقدام شود زيرا مقام معظم رهبري بر سابقه آمريکا تائيد دارند، قرارداد الجزاير را فراموش نکرده‌ايم که پس از 30 سال هنوز اموال بلوکه‌شدمان از سوي آمريکا آزاد نشده است .اينکه لغو تحريم‌ها بايد با تائيد آژانس باشد درست نيست، زيرا آژانس هم مورداعتماد نبوده و به شهادت رسيدن دانشمند هسته‌اي ما مثل شهيد شهرياري به دليل اين بود که آژانس اطلاعات وي را در اختيار اسرائيل قرارداد.
4. جمهوري اسلامي يک کشور مستقل است و دشمنان شناخته شده بسياري دارد و با توجه به اينکه در منطقه هم همواره يک سر جنگ‌ها آمريکا بوده است جمهوري اسلامي بايد داراي سيستم امنيتي و دفاعي قوي باشد بنابراين يکي از خطوط قرمز ما هم سيستم دفاعي کشور است.
دشمنان مي‌خواهند بدانند ما داراي چه سيستم نظامي و دفاعي هستيم و راه ورود آن‌ها به اين سيستم نيز آژانس است، آن‌ها مي‌خواهند بلايي که در سال 1991 بر سر عراق آوردند بر سر ما هم بياورند ولي هيچ قراردادي نمي‌تواند به کسي اين قدرت را بدهد که بر سايت‌هاي نظامي ما تسلط يابد.
شايسته است تا دولت و ملت  اقدام به همدلي و همکاري  با هم نموده و بخش هايي چون صنعت.کشاورزي و نظام مالياتي کشور و برنامه هايي چون اقتصاد عاري از نفت را پايه ريزي و مدون سازند. به ياد داشته باشيم تا خدايي ناکرده نشود که دوستي بيش از حد ما و ميهن دوستي ما افراطي شود و خواه نا خواه در جهت اميال و نيات شوم احزاب معاند نظام اسلامي قرار گيرد. چرا که تجربه نشان داده است که هر گاه قدرتهاي خارجي بر اين مرز و بوم حمله ور شده اند اتحاد و انسجام مردم بيشتر شده و يورش هايي چون حمله مغول ، اشغال ايران در جنگ جهاني اول توسط متفقين، قحطي، وبا، جنگ هشت ساله و تحريم هاي اقتصادي هيچ خللي در عزم راسخ ملت ايران  ايجاد ننموده است.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1395/01/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر