من يمني ام

من يمني ام

اجتماع ايماني و مردمي حمايت از مقاومت مردم يمن و محکوميت جنايات صهيونيسم جهاني که در مسجد باب الحوائج و درشامگاه 15 خرداد برگزار شد حجت الاسلام طائب از فضلاي حوزه علميه قم و رئيس قرارگاه عمار  به سخنراني پرداخت و سپس فؤاد الراشدي امام جمعه شهر زمار يمن و ميهمان مردم کاشان بود.

 

اجتماع ايماني و مردمي حمايت از مقاومت مردم يمن و محکوميت جنايات صهيونيسم جهاني که در مسجد باب الحوائج و درشامگاه 15 خرداد برگزار شد حجت الاسلام طائب از فضلاي حوزه علميه قم و رئيس قرارگاه عمار  به سخنراني پرداخت و سپس فؤاد الراشدي امام جمعه شهر زمار يمن و ميهمان مردم کاشان بود.

حجت الاسلام طائب در اين اجتماع پر شور و شعور گفت: اين جلسه ذاتش بدون در نظر گرفتن سخنراني و به صرف برگزاري کافي است. چون براي اينکه همه اعلام کنيم يمني هستيم.داستان يمن داستان برخورد حق و باطل است.پيامبر اکرم(ص)فرمودند: علي مع الحق والحق مع علي. شما حاضر نيستيد از علي جدا شويد.پس هرجا شما باشيد با حق هستيد.چون با علي هستيد.

وي گفت: حضور شما و حمايت از مردم يمن و ظهور بقيه ا...الاعظم چه ارتباطي مي تواند داشته باشد. امام خميني(ره) يک چيز را بعنوان هدف ذکر مي کرد و آن اين بود که زمينه آماده شود که حضرت ظهور کند. امام دنيا در نظرش ذره اي ارزش نداشت وکسي که اينگونه هست براي دنيا حرکت نمي کند.فرق او با رهبران غير الهي اين است که هرگز تير به تاريکي نمي اندازد.اميرالمؤمنين يک روز داشت براي جنگ از شهر خارج مي شد.يکي از منجم ها پيشش آمد و گفت :يا علي امروز از خانه بيرون نرو.فرمود:چرا؟ منجم گفت اگر امروز بيرون بروي-در حرکت ستارگان ديده ام- شکست مي خوري. حضرت فرمود: بعون الله مي رويم. حضرت رفت و شکست خورد. در موقع بازگشت منجم گفت ديدي گفتم نرو شکست مي خوري. حضرت فرمود چه در نجوم ديدي؟ گفت: شکست شما را . حضرت فرمود اين مشيت حق بود و من اصلا" نمي توانستم نروم. من با مشيت الهي حرکت مي کنم تو فکر مي کني که من نمي دانستم؟! تو يک قسمت کوچکي از آن را ديدي. تو نمي داني بعد از آن چه اتفاقي مي افتد ولي من بعد از آن را مي بينم و بعد بعد آن را. اگر تو آنها را ببيني مي فهمي که من شکست نخوردم.

رئيس قرارگاه عمار گفت: مثال حرکت امام مانند کسي است که از کوهي بالا مي رود تا به قله اي برسد. از کوه که بالا رفت کمي پايين مي آيد تا به کوه ديگر برود فراز و فرود زياد دارد ولي در آخر به قله مي رسد. بنابراين در حال صعود هستي در بعضي اوقات فکر مي کني داري سقوط مي کني. امام خميني(ره): فرمود که ما مي خواهيم زمينه را براي ظهور امام زمان(عج) آماده کنيم.

وي افزود:36 سال است داريم مقاومت مي کنيم و درد مي کشيم ولي کمي توجه کني ميبيني که طرف مقابل –آمريکا و...- هم دارند درد مي کشند. آمريکايي ها در ناز و نعمت بودند و از زماني که اين انقلاب شد يک آب خوش از گلويشان پايين نرفته است. 36سال است که مشکل آمريکا، ايران است. اگر تو درد مي کشي آنها هم دارند درد مي کشند. خوب حالا درد کشيدن مساوي هستيم ولي تو يک چيزي بيشتر از آنها داري و آن طبق نص صريح قرآن : تو يک چيزي از خدا اميد دارد که او ندارد.اين آمريکاييها بعد از اين جنگ ها چه چيزي گيرشان مي آيد.شما به اقيانوس اطلس کشتي نفرستاده ايد ولي آمريکاييها سالهاست در خليج فارس نيرو دارند. همه نيروي نظاميشان مشکل اعصاب و روان گرفته اند و از خليج فارس بيرون رفته اند.اسرائيلي ها هم همينطور از هرکدامشان بپرسي مي گويند امان  از دست ايران...

حجت الاسلام طائب به چگونگي ظهور امام زمان(عج) و نوع حکومتشان اشاره کرد و گفت: حکومت امام زمان(عج) مثل پيامبر اکرم(ص) خواهد بود. او شمشير دست نخواهد گرفت. در زمان پيامبر، امير مؤمنان شمشير بدست محافظ پيامبر بود. ولي زماني که خود اميرالمؤمنين به حکومت رسيد خودش مجبور بود شمشير بزند چون محافظ نداشت. روز عاشورا هم تا اصحاب زنده بودند امام حسين(ع) به ميدان نرفت و شمشير نزد. امام بايد امامت کند ولي عصر عاشورا غارتگران به خيمه ها رسيدند که حضرت شمشير کشيد. در زمان ظهور هم حضرت بقيه ا... الاعظم(ارواحنا فداه)امامت و فرماندهي خواهند کرد.

وي گفت: اين مذاکراتچي ها به دنبال چه چيزي هستند؟ منظورم آمريکاييهاست- مذاکرات چي هاي ما را حضرت آقا فرمودند من به اينها اعتماد دارم.ما هم به تبعيت از ايشان اعتماد داريم.- حضرت آقا فرمودند من به اين آمريکائيها اعتماد نداريم- و ما نيز هم- اين امريکائيها فقط به دنبال خلع سلاح ما هستند. آنها به طرفه العيني ما را با سلاح اتمي مي زنند و کار تمام است. به اندازه تمام ما موشک اتمي دارند و مي زنند و به هيچ کس هم جواب نمي دهند. پس چرا نمي زنند؟ جواب اين است که هنوز موشک اسرائيل به ايران نرسيده اسرائيلي روي زمين وجود نخواهد داشت. مقام معظم رهبري فرمودند:«اگر اسرائيل غلطي بکند حيفا و تلاويو را با خاک يکسان خواهيم کرد». در جاي ديگري فرمود:«در هر سطحي حمله کنند در همان سطح مي زنيم شان» آنها تاسيساتي نزديک تلاويو دارند بنام« ليونا» ما اگر آنجا را بزنيم،نشت هسته اي که از انفجار هسته اي خطرناک تر است رخ مي دهد. آنها اگر موشک به ما بزنند 7دقيقه طول مي کشد.ولي اگر ما از غزه بزنيم20ثانيه، از لبنان30ثانيه و اگر از ايران 7 دقيقه. خود اسرائيلي ها مي گويند در لبنان ،ايرانيها100 هزار موشک دارند. با اين اوصاف الآن مي فهمي که آنها که مي گفتند نه غزه نه لبنان اينها چکاره بودند؟! الآن آقاي «جان کري» گم شده يک هفته هست که نيست گفته اند که در دوچرخه سواري پايش شکسته تو باور کردي؟!

طائب گفت:سال 66 با شهادت حجاج صدا از احدي در نيامد. سال67جام زهر را بر امام نوشاندند و تازگي ها مي گويد که امام گفت اولش جام زهر بود ولي بعد شيرين شد. مقام معظم رهبري در سخنراني مرقد امام گفتند که شخصيت امام تحريف نشود و فرمودند که امام مظهر شعار مرگ بر آمريکاست.طاغوتي که مظهر شيطان است همين آمريکاست. امام در همان اوضاع فرمود« ما انشاءا... شيريني کام آل سعود و آمريکا در کشتن حجاجمان را با فتح خانه خدا و برگزاري نماز پيروزي و جشن پيروزي در کنار خانه خدا تبديل به تلخي خواهيم کرد.» امام به خدا اميد داشت. آن روز اولي که امريکا به يمن حمله کرد رئيس يمني ها گفت که« انشاءالله خانه خدا را مي گيريم نماز پيروزي را در آنجا خواهيم خواند» همان حرف امام را اوهم زد. يمني ها بسيار انسانهاي قانع و سخت کوش هستند. بعضي از آنها با خوردن يک نان و دو تا خرما48 ساعت مي جنگند. با جنگ يمن خدا خط را باز کرد. عربستان نبايد در يمن دخالت مي کرد. يمن مشکل عربستان نبود و آن مشکل اسرائيل بود. يمني ها به طرف باب لمندب حرکت کردند.اسرائيلي ها در جيبوتي سالهاست که زمين اجاره کرده اند و دستگاههايي گذاشته اند که ببيند بار کشتي هايي که به خاورميانه مي رود چيست؟ چون تهديد اسرائيل از خاورميانه هست نه از اروپا. يمني ها دستگاه ضد رصد گذاشته اند و اسرائيلي ها هر چه مي بينند عوضي برداشت مي کنند. بخاطر همين اسرائيل رفت سراغ جنگ نيابتي.

در ادامه جلسه فوأد الراشدي امام جمعه شهر زمار يمن و مسئول فرهنگي جنبش مستقبل العداله سخنران اين تجمع بزرگ بود. وي از حضور در کاشان و ديدن اين مردم به وجد آمده بود گفت: شما مردم منشأ خير و باعث افتخار هستيد .شما رهبري چون امام عظيم الشأن خميني کبير(ره) را داشته ايد. رابطه ايران با يمن به قبل از اسلام باز ميگردد که دولت ساساني يمن را به تصاحب درآورد و فتح کرد وخيلي از ايراني ها به آنجا رفتند و ما با هم ارتباط خوني داريم. اين بود تا اسلام آمد و پيامبر به «سلمان فارسي» -که از بلاد شما بود- را گفت که سلمان از ما اهل بيت هست. همچنين شخص ديگري از ايران بنام«باذل» مسلمان شد. وي به يمن آمد و عده اي بدست او مسلمان شدند. ضمن اينکه اميرمومنان دو بار به يمن آمدند. يمن سرزمين ايمان و حکمت است.

وي در برابر اين سئوال که کشتي حامل کمک هاي مردم ايران به دست شما رسيد پاسخ داد: اين کشتي به سلامت به خليج عدن رسيد از آنجا به کنار باب المندب- هيچ کس جرأت نکرد که به اين کشتي هجوم ببرد- به جيبوتي رسيد و تخليه شد و کمک هاي شما به مردم يمن رسيد که دولت و ملت ايران با حکمت با اين قضيه برخورد کردند که مستقيما" وارد نشدند چون سياست ايران اين نبوده که مستقيما" وارد جنگ بشود. انشاا... روز شادي ما آنروز خواهد بود که آل سعود و آمريکا از صحنه روزگار محو بشوند.

سئوال ديگر درباره وضعيت و شاکله مذهبي يمني ها بود و امام جمعه شهر زمار که خود شيعه اثني عشري هست، گفت: از جمعيت 27 ميليوني يمن 99 درصد مسلمان هستند که 40 درصد شيعه زيديه هستند.آنها بعد از امام حسين (ع) قائل به امامت زيدابن علي بن حسين(ع) هستند. آنها هم امام زمان(عج) را قبول دارند. 15 درصد از اين جمعيت شيعه اثني عشري هستند. 30 در صد سني شافعي هستند که آنها اهل بيت (ع) را دوست دارند و بقيه صوفيه و اسماعيليه و وهابي ها هستند. اين ها در مقابل هجوم سعودي ها «دست و يد واحده» هستندو تحت فرماندهي«عبدالملک حوثي» مي جنگند.

درباره بينش مردم يمن درباره حوادث آخر الزمان و اين جنگ سئوال ديگر حضار بود که الراشدي پاسخ داد:بلاشک اين حوادث مرتبط هست. يکي از نشانه هاي آخرالزمان خروج سيد يماني است.پرچم سيد يماني و پرچم سيد خراساني دو واقعه اي است که ما اگر چه نمي توانيم بطور قطع بگوييم ولي اميدواريم از نشانه هاي ظهور امام زمان(عج) باشد و شاهد باشيم که مهدي موعود دنيا را پر از عدل و داد بکند.

سئوال بعد از جنگ يمن و احزاب يمني بود: ملت يمن در چند جبهه در حال جنگيدن هست. يکي مقابل داعش ،مثل «النصره»  و... که از 21 استان فقط حضرموت در دست داعش هست و بقيه پاک سازي شده است. در جايي ديگر نيروهاي منصور هادي- رئيس جمهور مستعفي يمن- و جبهه سوم با آل سعود هست که انصارا... و قبايل يمني که وارد خاک عربستان شده اند که دو استان که30سال پيش جزء يمن بوده مثل «جيزان» و«اثير» که الآن يمني ها به سيطره خود درآورده اند.تا بحال غنائم زيادي از آنها گرفته است.

وي گفت: مواجهه اصلي يمني ها بر روي زمين هست. ولي آل سعود که ترسو هستند مردم را از طريق هوا مورد حمله قرار مي دهند. انقلابي که در يمن هست از ايران الهام گرفته اند. شما نمونه وحدت هستيد بين عرب و عجم. اسلام را پيامبر بنيان گذاشت و بقائ آن مديون امام حسين(ع) است کما اينکه اين انقلاب بدست امام خميني(ره) بنا شد و بقاء آن با امام خامنه اي(حفظه ا...) ادامه پيدا کرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1394/03/15
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر