کشتی بشردوستانه ایرانی، نماد قدرت و اقتدار ایرانی

کشتی بشردوستانه ایرانی، نماد قدرت و اقتدار ایرانی

همزمان با اینکه ایران و کشورهای 5+1 به سمت کاهش تنش در موضوع هسته ای قدم برمی دارند و دو سال است مذاکرات ایران با این گروه در خصوص پرونده هسته ای در جریان است، آمریکا و فرانسه در تلاش هستند تا همزمان با اینکه تنش ها در خصوص بحث هسته ای کاهش می یابد، به جای آن تنش ها در منطقه خلیج فارس و عمق استراتژیک ایران را با دمیدن در بحران جنگ شیعه و سنی در منطقه، افزایش دهند و از طرفی با افزایش تنش ها در منطقه خلیج فارس، به دنبال آن هستند تا در مذاکرات هسته ای دست برتری برای امتیاز گیری از ایران داشته باشند.

سفر اولاند رئیس جمهور فرانسه به عربستان و شرکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس به عنوان اولین رئیس جمهور یک کشور غربی که در این نشست شرکت میکند، آن هم 36 سال پس از انقلاب اسلامی، نشست هفته قبل جان کری وزیر امور خارجه فرانسه با وزرای خارجه کشورهای عربی در پاریس و نشست اوباما با کشورهای حاشیه خلیج فارس در کمپ دیوید تنها بخشی از اقداماتی است که در این راستا در حال جریان است.

فرانسه و آمریکا بعلاوه به دنبال هدف دیگری نیز می باشند. این کشورها با سوء استفاده از وضع موجود به دنبال تامین منافع اقتصادی خود نیز می باشند. انعقاد قرار داد 7 میلیارد یورویی فرانسه با قطر  برای خرید 24 هواپیمای رافال، انعقاد قرارداد احتمالی دیگری با امارات و همچنین انعقاد قراردادهای متعدد با عربستان و از آن طرف تلاش آمریکا برای استقرار سپر دفاع موشکی علیه ایران برای کشورهای خلیج فارس، همگی نشان از سو استفاده اقتصادی این قدرت ها از وضعیت موجود دارد.

این کشورها، که همواره مدعی دفاع از حقوق بشر هستند و در هنگام استفاده از سلاح شیمیائی در دو سال گذشته در سوریه، به دنبال آن بودند که به بهانه حمایت از غیر نظامیان به سوریه حمله و بشار اسد را سرنگون نمایند، هم اکنون چشمان خود را به روی حمله عربستان به یمن و کشتار مردم بیگناه یمن بسته و حتی از پوشش اخبار مربوط به این کشتار ناجوانمردانه در رسانه های خود نیز خودداری میکنند. چه خنده آور است که کشورهایی که ادعای آزادی بیان و احترام به آزادی بیان دارند، چگونه با برقراری خطوط قرمز رسانه ای با روش های حرفه ای و نامرئی، اجازه انعکاس اخبار مربوطه را نمی دهند.

طبیعی است که از کشورهایی چون آمریکا و فرانسه که به دنبال منافع استکباری خود هستند، انتظاری غیر از این نیز نمی رود، اما جای تاسف دارد که کشورهای مسلمان و عرب منطقه با عدم درک حقایق، آلت دست آمریکا و اسرائیل شده و به جای آنکه از وسایل نظامی خود علیه آمریکا و اسرائیل و دشمنان جهان اسلام استفاده نمایند و برای مقابله با آنها ائتلاف تشکیل دهند، ائتلاف نظامی را برای حمله به مردم بی دفاع یمن تشکیل داده اند. این در حالی است که حوثی ها و انصار الله از قبل از خروج توطئه آمیز رئیس جمهور این کشور برای طرح ریزی حمله به یمن، زمینه را برای گفتگوی همه طرف های ذینفع در یمن فراهم کرده بودند تا یک راه حل مورد توافق همه گروه های یمنی، برای توزیع قدرت در یمن پیدا شود. ولی توطئه آمریکایی – سعودی، خروج توطئه آمیز الهادی را فراهم نمود تا با گرفتن نامه به اصطلاح درخواست کمک و حمله نظامی به یمن، زمینه را برای این حمله فراهم نماید.

اما مکتب شیعه به ما آموخته است که همواره خون بر شمشیر پیروز است و قطعا ریخته شدن خون زنان و کودکان بیگناه در یمن، پیروزی را برای انصار الله رقم خواهد زد همانطور که تا کنون نیز همینطور بوده و متوقف کردن عملیات طوفان قاطع از سوی عربستان و ائتلاف خود موید این مطلب است.  در این جریان، بینی سعودی ها به خاک مالیده خواهد شد  و بار دیگر ایران به عنوان کشوری که خواهان ثبات و امنیت در منطقه بوده و همواره تاکید بر وحدت شیعه و سنی و ساختگی بودن این بحران دارد، پیروز از میدان به در خواهد آمد. در این میان، پس از شجاعت  قهرمانانه و مثال زدنی خلبان ایرانی حامل کمک های بشردوستانه ایران در یمن و بی توجهی به اخطارهای خلبان اجاره ای سعودی که اخبار این حماسه او در مطبوعات غربی نیز منعکس شد، هم اکنون کشتی بشردوستانه ایرانی که به سمت آب های یمن با اقتدار  و با عزت در حرکت است، می رود تا بار دیگر شکوه و اقتدار ایرانی اسلامی  و ایرانی ولایی را به رخ دوست و دشمن بکشد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1394/02/10
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر